Podsumowanie pierwszego roku na blogu

Inspirational motivating quote on picture frame.

Rok temu postanowiłam założyć bloga. Zrezygnowałam z marzeń, planowania i obiecywania sobie, że kiedyś to zrobię i po prostu to zrobiłam. Początkowe posty czytało zaledwie kilka osób, ale już po kilku miesiącach grono czytelników znacznie się powiększyło, a z czasem wyszło daleko poza krąg krewnych i znajomych. 

Dziękuję serdecznie za każdy otrzymany komentarz i otrzymaną wiadomość, a przede wszystkim za to, że odwiedzacie Tygrysiaki.pl – mój własny kawałek Internetu!

A teraz nie przedłużając przechodzę do tego co najbardziej lubimy w podsumowaniach – zestawienia najlepszych tekstów opublikowanych w 2015 roku.

Najlepsze posty roku 2015

Styczeń

Niezawodna witamina C - uwaga mit! - baner

Cytryny i witaminy – zbawienna moc witaminy C
Jeden z pierwszych tekstów jakie zostały opublikowane na blogu i jedyny w którym bezceremonialnie obalam mity dotyczące cudownych właściwości leczniczych witaminy C.

Luty

najlepsza mama świata

Poczucie winy? Wystaw je za okno!
Jak każda mama miewam czasem chwile słabości, w których dopadają mnie wątpliwości i poczucie winy, że nie jestem tak dobrą mamą na jaką zasługują moje dzieci. Chcesz wiedzieć co robię w takich chwilach? Klikaj i czytaj!

Marzec

narzekamy

O Polaków narzekaniu
Narzekanie to ulubiony sport narodowy Polaków! Każdy, nawet najbardziej absurdalny powód jest dobry do narzekania, szczególnie gdy dopada człowieka wiosenne przesilenie. Ja tymczasem mówię DOŚĆ i zachwycam się… zresztą, przeczytajcie sami ;)

Kwiecień

dlaczego-nie-warto-czytac-dzieciom.png

Dlaczego nie warto czytać dzieciom książek?
Najbardziej przewrotny ze wszystkich moich postów. Czytajcie jeśli chcecie się dowiedzieć do czego może doprowadzić ciągłe czytanie i kupowanie książek.

Maj

5 typów pani domu

 

5 typów pani domu
Tekst w 100% stereotypowo-obserwacyjny. Ukazuje kobiety i ich podejście do prowadzenia domu na podstawie moich własnych obserwacji i doświadczeń. Polecany na poprawę nastroju.

Czerwiec

lot widokowy nad tatrami

Lot widokowy nad Tatrami
Odlotowy prezent urodzinowy, czyli relacja z lotu widokowego nad Tatrami. Tylko dla czytelników o mocnych nerwach ;)

Lipiec

baner-wyciety- NLP 3

Lipiec był miesiącem postów cyklicznych, które w kilku osobnych artykułach rozwijały jedno zagadnienie – NLP w wychowywaniu dzieci oraz metodę BLW.

Każda mama znajdzie więc coś dla siebie ;)

Sierpień

Dziecko i długa podróż samochodem

Dziecko i długa podróż samochodem
Lista sposobów na zajęcie dziecka podczas długiej podróży w samochodzie oraz spis rzeczy niezbędnych w naszym samochodzie, które ratują nam życie podczas każdej podróży z dziećmi.

Garść informacji na wagę złota – czytajcie i udostępniajcie, a nie będziecie żałować!

Wrzesień

Indiański pokój dla dziecka - inspiracje

Indiański kącik dla dziecka
Kilka propozycji urządzenia kącika do zabawy w Indian. Efekt wielu tygodni pracy i zarazem moja największa duma.

Korzystając z okazji napomknę tylko, że cykl o urządzaniu pokoju dziecięcego będzie kontynuowany, bo w związku z wykańczaniem domu (i siebie samych przy okazji) będę musiała w nowym roku poświęcić tej tematyce trochę więcej czasu.

Październik

3 zaskakujące fakty na temat jedzenia warzyw i owoców (1)

3 zaskakujące fakty na temat… spożywania owoców i warzyw wśród dzieci
Dla jednych szokujące, a dla innych zastanawiające naukowo udowodnione fakty dotyczące jedzenia warzyw i owoców przez nasze dzieci. Przyznam, że czytając je po raz pierwszy sama byłam zaskoczona.

Listopad

leczenie w kopalni soli

Leczenie w Kopalni Soli „Wieliczka”
Twoje dziecko często choruje, ma alergię, katar i częste zapalenia krtani? Wyślij je na leczenie do kopalni soli, najlepiej z noclegiem 135 metrów pod ziemią :) Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Grudzień

jak sprzątać zabawki

Jak ograniczyć nadmiar zabawek w domu?
Miało być praktycznie i motywująco, a jak wyszło? Kontrowersyjnie, bo okazało się, że najlepszym sposobem na ograniczenie ilości niepotrzebnych zabawek jest pozbycie się ich. Po przeczytaniu mojego tekstu, nie zapomnij dodać swojego komentarza do dyskusji. Jestem ciekawa czy wśród nas jest więcej zbieraczy czy minimalistów ;)

Pozostałe artykuły warte uwagi:

Moje dziecko mówi przez sen – kilka anegdot i naukowe wyjaśnienie zjawiska.
Do żłobka czas już iść! – opowieści żłobkowe z radosnymi dziećmi i płaczącą matką-wariatką w tle.
Ciąża na studiach – czy można liczyć na taryfę ulgową?
Ciąża? Nie, dziękuję! – o przypadłościach, które dopadają kobiety w ciąży. Mnie w szczególności.

smutne dziecko, toksyczni dziadkowieJak ustrzec dziecko przed toksycznymi dziadkami? – ostro i kontrowersyjnie o patologicznych relacjach rodzinnych. Artykuł polecany przez portal Mądrzy Rodzice.

 

W czasie minionego roku powstało kilka typowo poradnikowych postów, które również zasługują na uwagę. Oto kilka z nich:

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.