Sylwester z dwójką – przepis na udaną imprezę z dziećmi

sylwester w domu
Przed Tobą ostatnie chwile starego roku, które najprawdopodobniej spędzisz w mężem na kanapie oglądając film? Daj się porwać sylwestrowemu szaleństwu, zerwij z rutyną wieczornego zapędzania dzieciarni do łóżek i zapowiedz rodzinie, że tej wyjątkowej nocy żadnego spania nie będzie. Będzie dobra zabawa do upadłego!

Wyszukane jedzenie

Wyobraź sobie, że trzymasz właśnie w ręku bilety na bal sylwestrowy w najlepszej restauracji w Twoim mieście – własnym domu. Zastanów się co podasz na ostatnią kolację w mijającym roku. Kanapki z wszystkim co masz w lodówce po trochu na chlebie wycinanym foremkami do ciastek?

Od biedy ujdzie, ale odrobina szyku tej wyjątkowej nocy nie zaszkodzi. Rusz więc prędko do sklepu i zbierz się do działania – u mnie na kolację będą roladki z piersi z kurczaka nadziewane czym popadnie. Choćby sezonowymi pomarańczami. Rusz wyobraźnią i pozwól się jej ponieść.

Jeśli mimo wszystko chcesz się trzymać konkretnego przepisu, to zrób piersi z kurczaka w pomarańczach.

SONY DSC

Deser czyli szaleństwo sylwestrowej nocy

Kolorowe fajerwerki jak nic innego kojarzą się z… kolorową galaretką owocową! Rozpuszczamy galaretkę w dwóch kolorach, nalewamy na raty do pucharków i gdy dolna warstwa stężeje, nalewamy kolejną. W ten sposób pyszny tęczowy deser będzie gotowy bez wielkiego wysiłku, a dzieciaki oniemieją z zachwytu.

Nota bene: galaretka to zdecydowanie najmniej kaloryczny z deserów godnych sylwestrowego stołu ;)

Przekąski:

Chipsy, ulubione chrupki kukurydziane i delicje – jak szaleć to szaleć!

Napoje:

Szampan bezalkoholowy
Cola do toastów – małe dzieci mogą bać się wystrzału korka

Wszystkie napoje podajemy w kieliszkach!!!

Zabawy

Catering zapewniony, to teraz czas na rozrywki, żeby nam dzieci nie pozasypiały. Ze swojej strony proponuję zawody w jedzeniu bez pomocy rąk jabłka zawieszonego na kiju od szczotki przy pomocy sznurka – będzie mnóstwo śmiechu niezależnie od wieku uczestników.

Inne zabawy angażujące dzieciaki wymagają nieco więcej przygotowań ze strony rodziców:

Polecenia do losowania

Piszemy na karteczkach polecania (zaśpiewaj piosenkę, zrób piruet itp), a za wykonanie każdego zadania dziecko dostaje w nagrodę cukierka lub naklejkę.

Skarb piratów

Na kartce rysujemy mapę domu i zaznaczamy ukryte skarby. Dzieci mają za zadanie odnaleźć nagrody. Dla utrudnienia na mapie zaznaczamy łóżko, a skarb chowamy pod poduszką itp.

Bitwa morska - baner do klinkięcia

Przebranie

W naszym domu nie ma dobrej zabawy bez przebrania, więc i w Sylwestra nie może go zabraknąć.

Chłopca najłatwiej przebrać za pirata. Wystarczy chustka na głowę, ciemny podkoszulek i makijaż maminą konturówką zasłaniający oko.
Dla dziewczynki wycinamy z papieru koronę, zakładamy suknię balową (ewentualnie tylko tiulowa spódniczkę) i księżniczka już jest gotowa na pierwszy w życiu BAL SYLWESTROWY!

Przebranie dla rodziców? Maski wycięte z papieru!

Dekoracja sali balowej

Podkład muzyczny

DJ TV – jeszcze nie podjęliśmy decyzji, którego zatrudnimy w tym roku. Ewentualnie DJ Youtube puszczający głównie przedszkolne przeboje dla dzieci.

Fajerwerki

Fajerwerki to największa atrakcja sylwestrowej zabawy, których nie może zabraknąć. My akurat mamy z okna dobry widok na pół miasta, więc sztuczne ognie podziwimy z nosem przy szybie ;)

sylwester w domu

Mam nadzieję, że zaraziłam Was moim entuzjazmem na urządzenie zwariowanej sylwestrowej imprezy z dzieciakami ;)

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.