Rodzeństwo na warsztat

Uzbrojona w poradniki o wychowywaniu rodzeństwa mama-jedynaczka wyruszyła pewnego dnia na podbój świata relacji brat-siostra. Przekonaj się jak radzi sobie z wychowywaniem rodzeństwa i wesprzyj ją ciepłym słowem.

Wychowanie zgodnego i kochającego się rodzeństwa to mój najważniejszy rodzicielski.

Rodzeństwo w edukacji domowej

Rodzeństwo w edukacji domowej

Edukacja domowa rodzeństwa stawia przed rodzicami dodatkowe wyzwania. Kłótnie, hałas, brak współpracy, domowe obowiązki, opieka nad młodszymi dziećmi... Jak to wszystko pogodzić? Jak sprawić, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony?..
Czytaj dalej
Jedenaste: NIE porównuj!

Jedenaste: NIE porównuj!

Wiecie jak brzmi jedenaste przykazanie rodzica? Nie porównuj! Nie porównuj wymiarów swojego dziecka z wymiarami dziecka sąsiadki. Nie porównuj tempa rozwoju swojego maluszka z tempem maluszka kuzynki. Nie porównuj w którym miesiącu każdemu z..
Czytaj dalej
W oczekiwaniu na rodzeństwo

W oczekiwaniu na rodzeństwo

Kiedy jesteś w pierwszej ciąży ludzie bez przerwy pytają o Twoje samopoczucie. Kiedy jesteś w kolejnej ciąży o wiele bardziej interesujące staje się to jak na wieść o młodszym rodzeństwie reaguje starsze dziecko. Również mnie wiele os..
Czytaj dalej
Rodzeństwo – trudne początki

Rodzeństwo – trudne początki

Nowe obowiązki, zmiana domowych zwyczajów i małe przemeblowanie to ogromne zmiany w życiu rodziny, a przede wszystkim starszego rodzeństwa. Pewne zmiany w życiu starszego dziecka, o których niedawno pisałam, można wprowadzić jeszcze w czas..
Czytaj dalej