Manicure hybrydowy

Manicure hybrydowy
Zrobiłam to. Pierwszy raz w życiu. Poszłam do salonu kosmetycznego, z własnej nieprzymuszonej woli i dałam sobie zrobić paznokcie.

Pewnie niejedna z was pomyśli: „pikuś, robię to regularnie od kilku lat”. Pewnie inna pomyśli sobie: „jeszcze nie oszalałam żeby na takie bzdury kasę wydawać”. A jeszcze innej zapali się czerwona lampka ostrzegawcza: „UWAGA!!! Wpis sponsorowany” i sobie pójdzie.

A tu buba. Wpis sponsorowany nie jest. To znaczy manicure zasponsorował swej pięknej małżonce kochający mąż.

Wszystko zaczęło się od porządków świątecznych. Jako ciężko zapracowana mama, w dodatku blogerka, uległam presji i zawczasu zaczęłam mycie okien, pranie pościeli, zimowych kurtek i pucowanie każdego kąta w mieszkaniu. Niestety tygrysiaki stanęły dość szybko na wysokości zadania i przywróciły mieszkanie do stanu sprzed porządków. Słowem: jedynym śladem po porządkach były zniszczone ręce, a tego mój mąż nie znosi tak bardzo, że nawet robotnikom na budowie chce kupować rękawiczki.

Nie chcę być więcej jak Grinch!

W każdym razie za sprawą Taty Tygrysiaków wylądowałam przed świętami na godzinnym relaksiku w kobiecym przybytku na hybrydach ;)

Na czym polega manicure hybrydowy?

Do tej pory hybrydy kojarzyły mi się wyłącznie z chemią kwantową. Ewentualnie z klonowaniem DNA. Dopiero wczoraj mój biotechnologiczny umysł poznał nowe znaczenie tego słowa.

Manicure hybrydowy polega na nałożeniu na paznokcie cienkiej warstwy emalii, która jest połączeniem lakieru do paznokci i żelu. Dzięki temu manicure hybrydowy daje naturalny i trwały efekt pomalowanych paznokci, który utrzymuje się zwykle przez 2-3 tygodnie. Co najfajniejsze, nie straszne mu są nawet codzienne prace domowe jak pranie, sprzątanie czy zmywanie naczyń, a paznokcie wyglądają przez cały czas jakbyś dopiero co je pomalowała. Dla mnie super. Tym bardziej, że według producentów lakierów do manicure hybrydowego, są one hypoalergiczne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia.

Usuwanie manicure hybrydowego

A teraz najważniejsze, czyli co z tym zrobić po 2-3 tygodniach? Manicure hybrydowy niestety nie schodzi przy pomocy zwykłego zmywacza do paznokci. Do jego usunięcia potrzeba specjalnego płynu sporządzonego na bazie acetonu i dlatego, aby go usunąć, trzeba ponownie się wybrać do salonu kosmetycznego.

Przychodzisz, manikiurzystka nasącza waciki specjalnym płynem na bazie acetonu i przykłada je do paznokci, a po 10 minutach lakier schodzi sam. Brzmi bezboleśnie. Jest tylko jedno „ale”. O ile koszt samego wykonania manicure hybrydowego w salonie kosmetycznym to koszt około 60-150zł, to jego usunięcie może nas kosztować nawet 50zł! Warto więc od razu zapytać o cenę kolejnej wizyty.

Jak się okazało, w salonie kosmetycznym Meglio, z którego usług korzystałam, usunięcie manicure jest w cenie zabiegu. Tak trzymać ;)

Trwałość

Zachwalana przez manikiurzystkę imponująca trwałość hybryd wprawiła mnie w lekkie zdziwienie.

Manicure faktycznie, pomimo mycia okien, zmywania naczyń i zapierania dziecięcych ubranek, siedzi na swoim miejscu i wygląda nieskazitelnie. Nauczona złymi doświadczeniami z upiększaniem paznokci domowymi sposobami, co chwilę na nie spoglądam szukając zarysowań i odprysków. Na szczęście nic się nie dzieje. Jak tak dalej pójdzie, to chyba przywiążę się do tych uroczych motylków na moich paznokciach.

Problemy z hybrydami

Czytałam kiedyś w Internecie, że manicure hybrydowy bardzo niszczy płytkę paznokci i jest dopuszczalny tylko przy zdrowych, mocnych paznokciach.

Moje paznokcie super piękne i twarde nie są. Dzięki zabiegowi wyglądają dużo ładniej i na tą chwilę poleciłabym manicure hybrydowy nawet swojej mamie.
Jeżeli tylko zauważę jakieś problemy, dopiszę je na końcu tego postu.

11115877_961058000571436_2078446892_n11092108_961058040571432_491851097_n

A teraz pytanie do Was.

Korzystacie z usług manikiurzystek czy same malujecie paznokcie w domowych pieleszach?

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.