Kolczaste powtory

winogronowe ludziki
Dzisiaj pokażę Wam prostą zabawę, którą uwielbiają moje dzieci. Do jej zorganizowania wystarczy jedna kiść winogron i pudełko wykałaczek. Reszta to już tylko kwestia Waszej kreatywności.

Zabawa w budowanie bananowego potwora z kolcami z winogron i wykałaczek jest tym, co Tygrysiaki lubią najbardziej. Słynne z Krainy Lodu zawołanie „Ulepimy dziś bałwana?” w naszym domu jest często parafrazowane. „Zbudujemy dziś ludzika?” to wręcz obowiązkowy punkt programu przy jedzeniu winogron, szczególnie tych ulubionych, bezpestkowych – które są podobno GMO ;) Nam jednak GMO nie straszne, bo my robimy z tych winogron straszne kolczaste potwory!

potwor-z-winogronkolczasty-potwor-z-winogronludzik-z-winogron

Zabawa w budowanie winogronowych potworów to jedna z form ćwiczenia sprawności manualnej, którą wynalazłam dla Matiego w czasie gdy nie lubił jeszcze rysować. Chwytanie palcami cienkich drewnianych wykałaczek i przekłuwanie nimi dość grubej skórki winogron angażuje ręce do precyzyjnej pracy wspomagając ich motorykę, co jest bardzo ważne przy nauce pisania.

Inny wariant tej zabawy polega na budowaniu szkieletu bryły przy pomocy dostępnych elementów. Taka aktywność dodatkowo rozwija myślenie przestrzenne i fantazję. Potrzeba do tego skupienia jak widać.
kreatywna zabawa

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Choć Mati w przedszkolu pokochał wszelkie formy „plastyczności”, to zamiłowanie do tworzenia skomplikowanych konstrukcji z wykałaczek i winogron pozostały mu do dzisiaj, bo to naprawdę fajna zabawa.

Udanej zabawy!

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.