Jak zapakować prezent?

Jak zapakować prezent - sposoby na nietypowe kształty

Atrakcyjne opakowanie prezentu jest tym, co już na wstępie czyni prezent gwiazdkowy szczególnym podarunkiem. Niestety w gorączce przedświątecznych przygotowań brakuje nam często i pomysłu i czasu, więc pakujemy nasze prezenty wrzucając je po prostu do papierowej torby z Mikołajem.

Tak się jakoś składa, że my zwykle robimy to schowani pod stołem albo w ciemnym pokoju wieczorkiem, gdy dzieci wreszcie śpią i nie ma obawy, że uda im się zobaczyć to i owo. Efekty w związku z tym bywają zaskakujące, a my dziwmy się, że wyszło jak wyszło, choć w sumie można było się tego spodziewać… Papier się drze, taśma przykleja się nie tam gdzie powinna, a zamiast gustownych paczuszek wychodzą nam zwyczajne gnioty.

Pakowanie czas zacząć

W tym roku postanowiłam jednak, że zrobię wyjątek i potrenuję pakowanie kilka tygodni wcześniej stawiając na własnoręcznie zapakowane prezenty. Piękne, minimalistyczne opakowania, które wykonałam są naprawdę łatwe do wykonania, przy tym ekologiczne i pozbawione tandetnych kolorowych ozdób z którymi później nie wiadomo co zrobić.

Jeśli w tym roku chcesz zrobić wyjątek torebkowej reguły i chcesz efektownie zapakować gwiazdkowe prezenty, ale obawiasz się co z tego wyjdzie, to przeczytaj dalej i… przekonaj się, że gustownie zapakowany prezent to naprawdę nic trudnego.

Prezenty o prostokątnych kształtach

Na początek pokażę pomysły na minimalistyczne opakowania dla prostokątne prezenty o regularnych kształtach, które są najłatwiejsze w pakowaniu. Najprościej i najefektowniej będzie zapakować je w szary papier, przewiązać sznurkiem lub wstążką i… gotowe!

Potrzebne rzeczy:

Wszystkie elementy dekoracyjne i papier kupiłam w najbliższym sklepie papierniczym.

Jak zapakować prezent

Jak zapakować prezent na Gwiazdkę

Pakowanie prezentów kłopotliwych

Każdego roku najwięcej problemów sprawiało mi zapakowanie prezentów, które miały nieregularne, skomplikowane kształty. W efekcie pakowania na ostatnią chwilę wszystko, co nie miało własnego pudełka i nie było książką zamieniało się w jeden wielki gniot.

Po kilku latach ćwiczeń jednak znalazłam sposób na efektowne pakowanie nawet tych najbardziej kłopotliwych prezentów jak kubki czy ubrania.

Prezent cukierek

Ubrania, pluszaki i wszystkie prezenty, które mają zdecydowanie podłużny kształt najlepiej zapakować w papier formując z niego coś na kształt wielkiego cukierka. Uformowanie z papieru ładnie przymarszczonych końców może się wydawać nieco trudne, ale to tylko pozory! Sama byłam zaskoczona jak łatwo mi to przyszło…

Potrzebne rzeczy:

  • prezent (miękki lub podłużny)
  • arkusz zwykłego papieru do pakowania
  • dwa kawałki wstążki lub sznurka
  • naklejki w kształcie gwiazdek

Jak zapakować prezent - cukierek
1. Wycinamy prostokątny kawałek papieru o szerokości około 20 cm większej niż szerokość prezentu.

2. Ubranie zwijamy w rulonik i układamy przy brzegu arkusza.

3. Papier zwijamy w rulon zawijając do środka prezent.

4. Sznurek przekładamy pod papier i miejscu gdzie kończy się prezent, a zaczyna sam papier zawiązujemy pętelkę zaciskając papier. Powtarzamy z drugiej strony.

5. Na papier naklejamy kilka naklejek w kształcie gwiazdek.

 

A oto efekt końcowy :)

jak zapakować prezenty

Prezent bombka

Kubki, pękate pojemniki z kosmetykami inne prezenty o nietypowych kształtach najlepiej zapakować w papier formując z niego oryginalną bombkę.

Potrzebne rzeczy:

  • prezent
  • arkusz zwykłego papieru do pakowania
  • wstążka lub ozdobny sznurek
  • drewniane ozdoby świąteczne
  • balon lub piłka

Jak zapakować prezent - bombka

1. Z arkusza papieru wycinamy kwadratowy fragment w który zawijamy balonik. Dociskając papier do balonika formujemy na nim zagięcia. Wyjmujemy balon.

2. Do powstałej czaszy wkładamy prezent.

3. Formujemy z papieru kulę zbierając papier u góry.

4. Związujemy kulę sznurkiem i doczepiamy dekoracyjne gwiazdki.

Gwiazdki - jak udekorować prezenty

Prezent bombka - jak zapakować prezent

Chwila roboty i mamy pięknie zapakowany prezent. Jak Wam się podoba?

Zobacz również moje propozycje prezentów dla dzieci:

Zobacz również pozostałe świąteczne artykuły – wystarczy, że klikniesz w słowo ŚWIĘTA ;)

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.