Boże Narodzenie na internetowym detoksie

Telewizja, internet i social media. Dobry film, najnowsze selfie znajomych pod choinką czy sweet focia karpia leżącego na świątecznym stole oddalonym o dobre kilkadziesiąt kilometrów od Twojego stołu. Wszystko to jest ważniejsze niż rodzina, którą mamy na co dzień, ale zwykle jedynie w przerwach od pracy, obowiązków domowych i tego, co już wymieniłam w poprzednim zdaniu.

Podczas świąt nie liczą się prezenty, nie liczą się czyste okna i wypastowane podłogi. Liczą się bliscy. Wspólnie spędzony czas, serdeczny uścisk i radosny uśmiech. Wspólne leniuchowanie na kanapie, wspólna zabawa i testowanie znalezionych pod choinką planszówek. Również tych znalezionych kilka lat temu…

Wspomnienie świąt Bożego Narodzenia, które przeżywałam w dzieciństwie nieodłącznie wiążą się z tęsknotą za moją mamą. Tęsknota ta zaczynała się już kilka tygodni wcześniej, gdy ustalano grudniowy grafik dyżurów. Do podziału pomiędzy trzech lekarzy pracujących na oddziale trzy dni: Wigilia oraz dwa dni świąt Bożego Narodzenia. A oto co miałam na wyłączność: kilkadziesiąt sposobów na wytłumaczenie dziecku dlaczego mama w święta również musi iść do pracy!

Kiedy kilkanaście lat temu tradycyjne kartki świąteczne zastępowały SMSy, cieszyłam się tym bez żalu wyrzucając z pamięci obowiązek, który zawsze z niej umykał. Niepisaną tradycją w naszym domu było przypominanie sobie o wysłaniu kartek świątecznych w chwili otrzymania pliku pocztówek od znajomych i rodziny. Z czasem SMSy zaczęły przychodzić coraz później, aż pewnego roku okazało się, że z powodu odpisywania na otrzymane wiadomości jemy letnie uszka pływające w zimnym barszczu…

Przykre jest to, że złożenie życzeń i polubienie czyjegoś posta na Facebooku stało się ważniejsze od pochwalenia nowej sukienki mamy i uszek lepionych mozolnie przez całe wigilijne popołudnie przez żeńską część rodziny.

W związku z powyższym życzę Wam prawdziwie rodzinnych świąt, z ciepłymi uszkami i wspólną zabawą.

I jeszcze jedno – awarii Internetu Wam życzę!

święta na detoksie

Do zobaczenia po świętach!

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.