Świąteczne girlandy DIY

Moda na ozdobne girlandy trwa już od kilku sezonów niezależnie od pory roku. Świąteczne girlandy mają w sobie jednak coś wyjątkowego, co sprawia, że nawet najbardziej zagorzali zwolennicy innego rodzaju ozdób nie potrafią przejść obok nich obojętnie. W końcu kolorowe łańcuchy na choince idealnie komponują się z kolorowymi girlandami wiszącymi na ścianie, a w pomieszczeniach gdzie nie ma miejsca na choinkę mogą ją z powodzeniem zastąpić.

Skąd wziąć ozdoby do ozdobienia girlandy?

Co roku w okolicy świąt dopada mnie ten sam dylemat związany z nadmiarem ozdób choinkowych. Każda bombka i zawieszka ma symboliczne znaczenie, bo przypomina nam o wspólnie przeżytych świętach. Dodatkowo część ozdób została własnoręcznie wykonana, co przedstawia wartość samą w sobie niezależnie od ich urody. Z jednej strony żal się z nimi rozstać odnosząc z powrotem do szafy w piwnicy, a z drugiej strony nie chcę mieć pstrokatej choinki obwieszonej wszystkim czym chata, raczej piwnica bogata.

Istnieje jednak sposób na wykorzystanie świątecznych ozdób, które z jakiegoś powodu nie znajdą się na choince – wystarczy zrobić z nich świąteczną girlandę!

Jeśli nie macie zbędnych ozdób na choinkę albo brakuje Wam zapału do zrobienia ich własnoręcznie (polecam post Ozdoby na choinkę – zrób to sam), to powieście suszone owoce, gałązki jodły i laski cynamonu. Możecie też postawić na sklepowe gotowce – zielone zawieszki oraz czerwoną gwiazdę kupiłam jakiś czas temu w Rossmannie.

świąteczna girlanda diy

Potrzebne rzeczy:

świąteczna girlanda diy

Wykonanie:

1. Zaczynamy od ułożenia na stole wszystkich ozdób i ułożenia ich w kolejności zawieszania na girlandzie.

2. Odcinamy wystarczający kawałek sznurka i zawiązujemy na nim poszczególne ozdoby.
Aby odstępy między zawieszkami były równe warto złożyć sznurek na pół, a później odmierzać równe kawałki.

3. Nawlekamy koraliki na supełki, które powstały w miejscu wiązania ozdób żeby je ukryć.

Gotowe!

świąteczna girlanda diy

Przy okazji robienia girland przygotowałam również zawieszki na ścianę do powieszenia przy drzwiach oraz na ścianie w miejsce mało świątecznego obrazka wiszącego przez pozostałą część roku.

świąteczne zawieszki zrób to sam
Spodobał Ci się ten post i chcesz więcej? Zobacz pomysły na własnoręcznie robione choinki.

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.