Polska z dziećmi – przegląd przewodników dla rodzin


Rodzinne zwiedzanie

Rodzinne podróżowanie bywa utrudnione z różnych powodów. Jednym z nich może być brak odpowiedniego przewodnika, który uwzględniałby specyficzne potrzeby rodzin zwiedzających zabytki z małymi dziećmi. Informacja o tym, gdzie można kupić pyszne lody, jak trafić na najbliższy plac zabaw i jakie atrakcje czekają na dzieci gdy już dotrzemy do celu może się okazać informacją na wagę złota.
Przegląd przewodników Polska z dziećmi

1. Polska z dziećmi. Przewodnik turystyczny.

Od lat niezastąpiony w naszych podróżach po Polsce. Zawiera mnóstwo przydatnych informacji o godzinach otwarcia muzeów, trasy dojazdu i podpowiedzi czym zainteresować dziecko w danym miejscu. Do tego znajdziecie w nim mnóstwo zdjęć, które z całą pewnością zmotywują dzieci do dalszej podróży.

Niestety nie udało mi się go znaleźć w żadnej internetowej księgarni, ale jakbyście znalazły go gdzieś w księgarni, to kupujcie bez zastanowienia, bo naprawdę warto! Namiary na ten przewodnik znajdziecie klikając w link z tytułem ;)

2. Polska z dzieckiem. Rodzinny przewodnik dla zmotoryzowanych.

Mam kilka pozycji z tej serii w swojej domowej biblioteczce i muszę przyznać, że są bardzo przydatne. Zamiast głowić się nad dojazdem i liczyć na nawigację, która nierzadko wywozi nas w pole, lepiej zdać się na przewodnik dla zmotoryzowanych. Jak to zawsze w przypadku zmotoryzowanych bywa, najcenniejsza informacja po dojeździe na miejsce dotyczy parkingu. Dla rodziców marudzących pociech szukanie parkingu w upale to istna mordęga, dlatego ten przewodnik z całą pewnością znajdzie się w moim samochodzie zanim gdziekolwiek pojedziemy.

3. Tatry z dzieckiem

Świat należy do odważnych, a Tatry należą do odważnych rodziców. Osobiście uważam, że moje tygrysiaki są jeszcze za małe na łażenie po górach, ale już nie mogę się doczekać kiedy wyruszymy całą rodziną na szlak turystyczny. Póki co pozostaje mi jedynie marzyć, marzyć i… planować przyszłe górskie wyprawy przeglądając rodzinny przewodnik po górach.

4. Polska z dzieckiem. Przewodnik dla całej rodziny. [Pascal]

Ten przewodnik polecam szczególnie ze względu na bardzo rozbudowaną część poradnikową dotyczącą podróży z dziećmi. Co zabrać ze sobą do jedzenia na czas podróży? Jak zwiedzać żeby cała rodzina była zadowolona? Gdzie najlepiej zaplanować noclegi podróżując z niemowlęciem? Wszystkie odpowiedzi na te i inne pytania, nurtujące rodziców wybierających się z dziećmi na aktywne wakacje, znajdziecie właśnie w tym przewodniku.

Znajdziecie tam coś jeszcze – mnóstwo krótkich, ale za to ładnie ilustrowanych legend, które z pewnością zaciekawią Wasze pociechy. Was zresztą też. Sama je sobie podczytuję wieczorami na wakacjach, więc wiem co mówię (tzn. piszę). ;)

5. Polska z dzieckiem. Rodzinny przewodnik.

Tabela największych atrakcji dla dzieci i mnóstwo dodatkowych informacji dzięki którym nic, co mogłoby zaciekawić każdego małolata, wam nie umknie. Ogrody zoologiczne i botaniczne, parki i aquaparki, kolejki górskie i leśne, okazałe ruiny i zabytkowe pałace, a nawet planetaria – wszystko to może się znaleźć na trasie Waszych wojaży. Jestem przekonana, że zdziwicie się ile w Polsce mamy do zobaczenia.

Dodatkowym ułatwieniem w planowaniu podróży będzie informacja dla dzieci w jakim wieku przeznaczona jest dana ekspozycja, bo jak każdy doświadczony rodzic wie… w pewnym wieku to nawet na Disneyland się jest jeszcze za małym ;)

Mam nadzieję, że pomogłam Wam zdecydować, który przewodnik warto kupić. Teraz Wasza kolej – pomóżcie znaleźć ten przegląd innym dzieląc się ze znajomymi ;)

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.