Ktoś nas wreszcie docenił czyli Liebster Blog Award

Liebster blog award

Kilka dni temu zostałam nominowana do wzięcia udziału w zabawie Liebster Blog Award z czego się niezmiernie cieszę, bo to pierwsze wyróżnienie, polecenie i nominacja. W dodatku od kompletnie mi dotąd obcej blogerki – autorki bloga bizimummy.

Liebster Blog Award – a co to?

W skrócie można by rzec, że zabawa ta jest typowym łańcuszkiem z nietypowym zadaniem. Ogólne zasady zabawy są proste:

Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego blogera w ramach uznania za »dobrze wykonaną robotę«. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Myślę, że takie blogowe wyzwanie to świetna okazja do poznania kilku nowych, mniejszych blogów, których bez Liebster Blog Award nie miałabym okazji poznać. Blogosfera jest ogromna i codziennie ktoś tam gdzieś daleko w świecie zakłada swojego bloga i czeka na jego poznanie. Tym razem zabawa dotyczy właśnie tych małych, czekających na poznanie, co mnie podwójnie cieszy, bo być może ktoś pozna dzięki niej swój ukochany blog.

Zgodnie z zasadami Liebster Blog Award trzeba wskazać 11 kolejnych blogów, które wezmą udział w zabawie. Musze przyznać, że nieco przeraża mnie ta liczba, bo z jednej strony znam dużo więcej blogów i ciężko byłoby mi wybrać mniejszą liczbę.

Jednak nominacja ta ma być przyznana blogom o mniejszej liczbie obserwatorów. Właśnie ta mniejsza liczba obserwatorów stanowi dla mnie kolejne wyzwanie, bo chcąc dotrzeć do tych mniej popularnych trzeba będzie trochę poszukać w komentarzach i grupach na facebooku. Jestem jednak przekonana, że warto będzie poświęcić na to trochę czasu, bo dzięki temu poszerzymy krąg naszych blogowych znajomości i będziemy mogli polecić innym nowe blogi.

Moje odpowiedzi na zadane pytania

1. Plakat z czyim wizerunkiem wisiał w Twoim pokoju?
W moim pokoju wisiała tablica przeznaczona do wieszania plakatów, rysunków i zdjęć, której zawartość zmieniała się regularnie wraz z porą roku i nastrojem. Były na niej zdjęcia wycięte z kalendarza „Ziemia z nieba”, rysunki i prace plastyczne z których byłam wyjątkowo dumna i jakieś plakaty. Z tego co sobie przypominam najdłużej, bo kilka lat wisiał na niej plakat Natalii Kukulskiej, której piosenek słuchałam przez całe wczesne dzieciństwo i podstawówkę.

2. Co zabrałabyś na bezludną wyspę?
Męża i olejek do opalania, bo ma wyjątkowo wrażliwą skórę. Pomijam to, że gdybyśmy przybyli tam we dwójkę, to wyspa nie byłaby już taka bezludna. Dwoje ludzi to jeszcze nie tłum, ale jednak potrafi narobić niezłego rabanu. Szczególnie w czasie kłótni a la włoska rodzina!

3. Co lubisz najbardziej w swoim wyglądzie?
Brak okularów. Lubię patrzeć na siebie w lustrze bez okularów i nie mogę się zdecydować czy to okulary mnie szpecą czy lekko rozmyty obraz świata sprawia, że wydaję się sobie ładniejsza.

4. Dokończ zdanie: Blogowanie jest dla mnie…
…ciężką pracą. Prawie codziennie się przekonuję ile pracy wymaga napisanie dobrego tekstu, obrobienie zdjęć, a nawet samo ich zrobienie. Na moim blogu jest niewiele sesji, bo ich przygotowanie mnie zwyczajnie przerasta. Podziwiam innych blogerów za ich perfekcyjne sesje, bo nawet jeśli korzystają z usług profesjonalnego fotografa, to jednak ktoś musi to wszystko zaplanować i obmyślić. Wielki szacun!

5. Dokończa zdanie: Mam słabość do…
… pizzy! Makarony uwielbiam w każdej postaci, wydaniu i kształcie, ale potrafię przejść obok nich bez ścisku w żołądku, natomiast już samo słowo pizza sprawia, że robię się głodna. Jestem jednak dość wybredna, bo nie znoszę pizzy na grubym cieście z dużą ilością dodatków.

6. Od czego zaczynasz dzień?
Od panicznego poszukiwania odpowiedzi na pytanie: „Ile mam jeszcze czasu zanim dzieciaki wstaną?” albo sennego wyrzutu: „Czemu one tak wcześnie wstają?!”. Czasami nawet mówię to na głos.

7. Gdybyś miała wolny cały weekend (hahahaha), co chciałabyś robić?
Leżeć w słońcu, jeść pizzę i czytać książki. Nic więcej.

8. Jaka zabawka była Twoją ulubioną w dzieciństwie?
Lalka, którą dostałam od mamy z Włoch. Miała czarne włosy, zielone oczy i mówiła wierszyk po włosku o maleńkiej żabce z którego pamiętam tylko „piccolino, piccolino” i stąd nazwałam ją Pikolina. Lalka była całkiem dużych rozmiarów (ubranka w rozmiarze 56-62 pasują na nią idealnie) i była dla mnie najważniejsza na świecie. Kiedyś zapomniałam jej zabrać ze sobą na noc do znajomych i tak za nią płakałam, że trzeba było wysłać po nią taksówkę.
Dzisiaj Pikolinę przejęła po mnie Gabrysia, która nie bawi się nią zbyt chętnie, bo lalka jest dla niej za duża, ale myślę, że za kilka lat pokocha ją tak samo jak ja.

9. Płaski obcas czy szpilki?
Oczywiście , że płaski obcas, a najlepiej najbardziej płaski z możliwych. Wygoda wygodą, ale najważniejsze jest to, że nikt mi wtedy nie mówi „jakaś Ty wysoka!”. Słyszałam to już wystarczająco dużo razy w dzieciństwie. Brr…

10. Bez jakiego przedmiotu nie wychodzisz z domu? Uzasadnij.
Wychodząc z psem zawsze biorę ze sobą smycz. Wychodząc z dziećmi biorę ze sobą pieluchę na zmianę, picie i zabawki do piasku. A idąc sama… nie biorę nic. Ostatnio często zdarza mi się wychodzić z domu bez komórki i portfela, a gdy nie muszę, to nie biorę nawet kluczy. Mam pełen luz, za który czasem przychodzi mi płacić czekając na męża pod drzwiami ;)

11. Ulubione ciacho?
Szarlotka na kruchym cieście z bezą. Szczególnie ta pieczona przez moją mamę.

Moje pytania dla nominowanych blogów

Liebster Blog Award bywa czasem porównywany do kultowych niegdyś „Złotych Myśli” czyli zeszytów z pytaniami na które odpowiadały osoby poproszone o wpis. Czas zatem na podanie moich pytań, na które oczekuję niezwłocznych, wyczerpujących i szczerych odpowiedzi.

Co jest dla Ciebie wyznacznikiem sukcesu bloga?
Jaki jest Twój ulubiony kanał social media?
Czy chciałabyś, aby Twoje życie za 10 lat wyglądało tak jak teraz?
Kto jest Twoim ulubionym pisarzem?
Kawa czy herbata?
Jaka jest Twoja popisowa potrawa?
Co myślisz na temat trendu na bycie eko i kupowanie zdrowej, organicznej żywności?
Dokończ zdanie: Za nic w świecie nie…
Co Cie najbardziej drażni w Polakach na wakacjach?
Jaki był Twój najpiękniejszy dzień w życiu?
Uważasz, że marzenia są po to, by je spełniać czy raczej po to, by o nich śnić?

Lista blogów nominowanych przeze mnie do Liebster Blog Award

Na liście znajdują się blogi, które lubię i odwiedzam regularnie, co niekoniecznie przekłada się na ilość dodawanych tam komentarzy ;) Są to blogi o których nie mogłam nie wspomnieć, bo czuję się z nimi wyjątkowo związana. Jest jednak na tej liście również kilka blogów, które poznałam całkiem niedawno, ale które również przypadły mi bardzo do gustu.

Wybierając nominowanych starałam się nie powielać nominacji i celowo pominęłam kilka, które już biorą udział w tej zabawie.

http://mamazprzedmiescia.blogspot.com/
http://www.inspiracjemamy.blogspot.com/
http://www.kiedymamaniespi.pl/
http://tutajmamy.blogspot.com/#
http://ononaidzieciaki.blogspot.com/
http://puffa.pl/
http://chichotka.pl/blog/
http://www.naszekluski.pl/

Miłej zabawy!

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.