Wpadka Mikołaja czyli jak mądrze oszczędzić na prezentach

prezenty-dla-dziecka-na-gwiazdke

Kiedy dziecko niespodziewanie wpada tam, gdzie absolutnie nie powinno go być i przypadkowo odkrywa ukryte przed nim gwiazdkowe prezenty, to wiesz, że teraz pozostaje już tylko jedno. Stanąć na głowie i wymyślić prezent, którego się nie spodziewa!

Kilka tygodni temu, podczas wizyty u babci, Tygrysiaki zupełnie nieświadomie wpadły na trop gwiazdkowych prezentów. Kupione w największej tajemnicy zabawki, które miały starczyć nam na wszystkie okazje aż do urodzin Matiego, które są w marcu. Nieoczekiwanie zostaliśmy jednak zdekonspirowani. A było to tak…

Siedzimy sobie jakby nigdy nic w kuchni, gdy nagle Mati z Gabą zjawiają się w drzwiach taszcząc z wysiłkiem ogromniaste pudło z domkiem dla lalek!

Co to jest? – pytają oboje bez cienia podejrzeń. Ot tak, z czystej ciekawości. Przytaszczyli, bo nie umieli opisać słowami jak to COŚ wygląda.

Takiej wpadki nikt się nie spodziewał!

Zaniemówiłyśmy z moją mamą w jednej sekundzie. Tyle starania, tyle szeptania po kątach i wożenia prezentów w bagażniku samochodu, żeby dzieciaki niczego nie zwęszyły, a tu proszę: ta-dam! Znaleźli.

ZNALEŹLI!!!!!!

Trudno. Mleko się wylało. Chcąc ratować sytuację wyjęłam czym prędzej zawartość pudełka i zajęłam nimi dzieci, a moja mama pobiegła szybko schować prezenty, których jeszcze nie zdążyli zauważyć.

Wpadka Mikołaja i co dalej?

Wpadka Mikołaja, czyli przypadkowe znalezienie prezentów przez dziecko, to klasyka przedświątecznych przygotowań. Mnie w dzieciństwie przytrafiało się one tak często, że po kilku latach przybrało formę osobliwej gry zaczynającej się od słów: Kupiłam Ci prezent, ale nie powiem, gdzie go schowałam…

Wcześniejsze znalezienie podarunku dostarczało ogromnej radości zarówno mnie, jak i mojej mamie. Z tego też powodu, gdy moje dzieci odkryły przygotowane dla nich zabawki na miesiąc przed świętami, stało się dla mnie oczywiste, że wygrały oto dodatkowe prezenty. A ja teraz muszę się jeszcze bardziej postarać i nie zrujnować przy tym naszego rodzinnego budżetu.

Dobra kryjówka

Po pierwsze muszę znaleźć jeszcze lepszą kryjówkę. Taką, do której na pewno nie będą mieć dostępu. W grę wchodzi kilka miejsc w nowym domu, ze szczególnym uwzględnieniem strychu. Składana drabinka, ukryta w suficie, powinna być wystarczającą przeszkodą dla pięciolatka i trzylatki. Tam na pewno ich nie znajdą.

Jeszcze lepsza wymówka

W razie kolejnej wpadki zawsze można na poczekaniu wymyślić bajeczkę o tym jak to święty Mikołaj wchodził przez komin, ale zabłądził i zostawił przez przypadek prezenty na strychu zamiast pod choinką. Ale zaraz… w naszym domu prezenty pod choinkę kupują rodzice, a te od świętego Mikołaja są przynoszone nocą 6 grudnia. Chyba powoli sama zaczynam się plątać w zeznaniach.

Niespodziewane prezenty

Ostatni, niezbędny element zabawy w Mikołaja, Gwiazdorka czy Aniołka, to oczywiście prezent pod choinką. Tym razem postanowiłam znaleźć zabawkę, która będzie totalnym zaskoczeniem. Czymś, czego się zupełnie nie spodziewają i czego nigdy do tej pory nie mieli, a sprawi im ogromną przyjemność. W poszukiwaniach tych pomaga mi wyszukiwarka świątecznych prezentów na CENEO.

4 powody dla których korzystam wyszukiwarki Ceneo

  • jasny podział na kategorie: prezenty dla dziecka, dla Niej i dla Niego (polecam szczególnie tym, którzy nie wiedzą co kupić swojej drugiej połówce)
  • konkretne przedziały cenowe – wszystkie propozycje prezentów gwiazdkowych są pogrupowane według ceny (do 50 zł, 50-100, 100-200 i powyżej 200 zł). Przeglądając artykuły z danej grupy cenowej unikamy pokusy wydania więcej niż początkowo zamierzaliśmy.
  • dodatkowe filtry – serwis daje nam możliwość skorzystania z funkcji wyszukiwania zabawek według wieku i rodzaju zabawki (edukacyjne, gry, lalki, autka itp)
  • oszczędność pieniędzy – ostatni punkt, od którego tak naprawdę powinnam zacząć. Jedno kliknięcie i już wiesz, gdzie nie przepłacisz za wybrany prezent. Uwaga! Przygotuj się na to, że różnica w cenie w zależności od sklepu może być nawet dwukrotna.

Klikajcie w baner i nie przepłacajcie za gwiazdkowe prezenty!

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.