Piracka zabawa

 

Piraci Lego atakują

Mali chłopcy zwykle marzą o tym by zostać strażakiem, żołnierzem, policjantem albo rycerzem. Niektórzy marzą też o byciu prawdziwym piratem.
Wyobraźnia Mateusza, podsycana co rano nową porcją przygód Jake’a, Fajtka i Izy wspięła się podczas ostatniego przeziębienia na szczyty.
Zaczęło się od tego, że namówił tatę na zrobienie papierowych mieczy, potem zbudował statek piracki z poduszek na łóżku. Później zamontował na nim armatę do ostrzeliwania wrogich okrętów i zgromadził „hamunicję” w postaci plastikowych kul.

A na koniec przyniósł mamie książkę o piratach, w której widział instrukcję do wykonania prawdziwej pirackiej czapki.

Zabawa w pirata to bez wątpienia jedno z najbardziej ulubionych zajęć starszego Tygrysiaka. Nie jest to jednak zwykła zabawa w pirata z użyciem plastikowego statku czy kilku figurek. O nie. Najpierw trzeba do zabawy namówić rodziców. A potem zakomunikować mamie, że ona jest teraz majtkiem i na rozkaz kapitana ma zmywać pokład, a kapitan w tym czasie będzie dokonywał abordażu.

Słowo się rzekło, Gaba śpi, bawimy się więc w najlepsze: ja zmywam pokład, a nad moją głową lecą plastikowe kule armatnie.

Bach, bach, BOOM!

Nagle okazuje się, że kapitan sam nie da rady. Trzeba mu pomóc. Chwytam więc za tekturowy miecz i dokonuję abordażu w ślad za kapitanem. Mati z iście francuskim akcentem krzyczy: „En garde!” (czyli „hanga” podsłyszane z jakiejś gry komputerowej i podrasowane przez mamę), a potem porywa skrzynię ze skarbami (=korale mamy) i tajną mapą – na zrobienie mapy nie było czasu, więc książka Janiny Ochojskiej „Świat według Janki” ją zastępuje.

Po skończonej misji wracamy na nasz statek, odpalamy jeszcze kilka pocisków w stronę obrabowanego statku żeby nas tamci nie gonili i odpływamy śpiewając hymn piratów z Nibylandii:

Brawo! o to szło,
tak to właśnie miało być!
Zajrzyj na kufra dno,
dukaty złote z nami licz!

Na koniec padam z sił i proszę kapitana Matika, by pobawił się przez chwilę sam statkiem z klocków. On niechętnie się zgadza, a ja chwytam szybko za aparat i robię takie oto zdjęcia.

 

Strój pirata z przodu i z tyłu - kolażZaciekawiony Mati spogląda w bokPirat Mati ogląda bajkęPrzejęty pirat Mati ogląda bajkę

Jak Wam się podobają?

Czy ten artykuł był pomocny?

Przepraszamy.

Jak możemy poprawić artykuł?

Dziękujemy za przesłanie opinii.